Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Szkoły nie oddamy". Gimnazjum padnie ofiarą reformy edukacji?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 8 marca 2017 r. o 14:14 Powrót do artykułu
Z boiska przy gimnazjum korzysta tak wielu młodych ludzi mieszkających w okolicy. Też im to zabrać? Gdzie będą mogli się spotkać i pograć w piłkę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiele jest zachwytów nad poziomem gimnazjum w radawczyku. Same achy i ochy. Skoro jest tak cudownie, to dlaczego jest tak żle? Proszę przeanalizować ranking wyników egzaminu gimnazjalnego, znależć miejsce tej szkoły. Dla ułatwienia proszę nie szukać na początku rankingu, raczej obrać drugi kierunek, dół ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do a, jestem mamą dwójki dzieci ze Stasina i jedno jest pewne, nawet jeśli doprowadzicie do likwidacji szkoły tamże, to moich dzieci nie wyślę do Radawczyka choćbym miała stanąć na głowie. W ten sposób myśli większość rodziców z którymi rozmawiałam. Przykro mi, że traficie pracę ale nie będziemy wam fundować etatów kosztem naszych dzieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do -ranking! Proszę się zastanowić jakiego tematu dotyczy to forum. Co mnie obchodzi ranking gimnazjów? Jeśli ktoś ma z tym problem, proszę udać się do dyrektora tej placówki.Ja walczę o budynek, powstanie przedszola i szkoły podstawowej. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na forum Lublin 112 NIGDY nic nie pisałem - te cytowane 2 słowa znajdowały sie w moim JEDYNM - jak do tego momentu wpisie  PISANY W TEJ CHWILI TO DRUGI (jeśli ktoś  z Państwa ma problemy z liczeniem, to mam nadzieję, że teraz jeim st to jasne :)), jaki opublikowałem - rozumiem, że taki wpis nie jest "w smak" wszystkim, ale żeby aż taką złośliwość "włączać", to chyba przesada, no ...,  ale cóż każdy z nas ma inne wartości ... . Poza tym zwrot: "dokładnie tak" oznacza jedynie: "zgadzam się z daną wypowiedzią (i tutaj należy się skupić na temacie "wcześniejszej"  każdy ma prawo tak powiedzieć/napisać - to WOLNY KRAJ - na szczęśćie!!!!  Dodatkowo: "czepianie sie ponownej gdzieś obecności 2 słów" zamiast skupienie się na tym jak pomóc tym mieszkańcom - lub przynajmniej im nie przeszczdzać byloby milym gestem, ale chyba nieosiagalnym na tym forum, jak widzać po niektórych komentazach, .... bez słów zostaję, bo ich po prostu szkoda ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem pracownikiem urzędu gminy, nie jestem zwolennikiem tego wójta. Ba, nawet do tej pory byłem zagorzałym przeciwnikiem wójta, ze względu na ładowanie wszystkich pieniędzy i inwestycji na Radawiec i Motycz. Pomijanie Zemborzyc, Stasina i Konopnicy. Teraz uważam, że postępuje słusznie. A najbardziej przekonuje mnie do tego postępowanie zwolenników SP w Radawczyku. To atakowanie szkół Stasina, Zemborzyc, Radawca. Jeżeli myślicie, że przez kłamstwa, atak, oczernianie, coś ugracie to jestem przekonany, że przegracie. Wierzę, że tak będzie. Kłamstwo i chamstwo ma krótkie nóżki. Panie wójcie, choć myślałem, że nigdy tego nie powiem, ma Pan moje poparcie i wielu innych z Zemborzyc, Stasin. A zwolenikom SP w Radawczyku życzę porażki, za te Wasze chamstwo ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem,ale nikt nie mówi o "zamykaniu" szkoly z Stasinie, a szkołę kolejną po szkole podstawowej, albo przedszkolu każdy z rodziców ma prawo wybrać dla swoich dzieci taką jaką uważa, wiec i Pani może !!!!!! Nie ma więc potrzeby "oczerniać swoją" wypowiedzią jakiejkolwiek innej szkoły, wystarczy wybrać sobie szkołę odpowiadającą własnym oczekiwaniom i przede wszystkim oczekiwaniom i możliwościom swoich dzieci - to niby takie proste ... :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do jednej z wcześniejszych wypowiedzi: cytuje jej fragmenty: „ A najbardziej przekonuje mnie do tego postępowanie zwolenników SP w Radawczyku. To atakowanie szkół Stasina, Zemborzyc, Radawca. …  A zwolenikom SP w Radawczyku życzę porażki, za te Wasze chamstwo ... ”. Jakie „atakowanie” szkół????????????? Jakie „chamstwo” ?????????????? Mieszkańcy pobliskich miejscowości/zwolennicy szkoły w Radawczyku poprosili „jedynie” o możliwość uzyskania ponownie, po latach, szkoły w swojej najbliższej okolicy budowanej kiedyś społecznie dla nich i ich dzieci. Szkoły podstawowej z przedszkolem dla swoich dzieci - proszą „jedynie” o to!!!! Proszą, aby to konstytucyjnie (i  wprowadzone ostatnią reformą edukacji) gwarantowane prawo im dzieciom było respektowane przez „sąsiadów i zarządzających gminą. Nie wylewają na nikogo „chamskich”, jak wpisano wyżej komentarzy, nie zabierają niczego nikomu – proszą jedynie o to, aby ich dzieci miały takie same prawa, jak inne dzieci na terenie tej gminy, województwa i kraju!!! I niby nie jesteśmy krajem „trzeciego świata”, a okazuje się, że jest to tak trudne do zrozumienia dla niektórych osób, także na tym  forum …
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo ,,czytelniku forum"!!!! Mądrego miło poczytać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie kłamstwo, chamstwo? Np. takie komentarze jak ten z 112:   xyz   28 marca 2017 o 20:10      W Stasinie to taki troszeczkę większy szalet a nie szkoła , po 3 ławki w klasie , brak sali gimnastycznej i boiska z prawdziwego zdarzenia o całej reszcie nie wspominając , więc jak można było dowozić uczniów z całej gminy do gimnazjum to myślę , że i ze Stasina do Radawczyka dojedzie autobus i dzieci dowiezie ....  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Albo ten:  29 marca 2017 o 05:06 ... Jestem przekonana, że gdyby zlikwidować szkołę w zemborzycach i stasinie i tamte dzieci dowozić do nas to byłby to dobry pomysł. Piękna szkoła podstawowa powstałaby. Działajmy i nie poddawajmy się!!! Zwyciężymy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie jestem pracownikiem urzędu gminy, nie jestem zwolennikiem tego wójta. Ba, nawet do tej pory byłem zagorzałym przeciwnikiem wójta, ze względu na ładowanie wszystkich pieniędzy i inwestycji na Radawiec i Motycz. Pomijanie Zemborzyc, Stasina i Konopnicy. Teraz uważam, że postępuje słusznie. A najbardziej przekonuje mnie do tego postępowanie zwolenników SP w Radawczyku. To atakowanie szkół  Stasina, Zemborzyc, Radawca. Jeżeli myślicie, że przez kłamstwa, atak, oczernianie, coś ugracie to jestem przekonany, że przegracie. Wierzę, że tak będzie. Kłamstwo i chamstwo ma krótkie nóżki. Panie wójcie, choć myślałem, że nigdy tego nie powiem, ma Pan moje poparcie i wielu innych z Zemborzyc, Stasin. A zwolenikom SP w Radawczyku życzę porażki, za te Wasze chamstwo ...
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Popieram w 100%. I wielu innych też. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkańcem gminy Konopnica, od urodzenia, wiele już lat. Mieszkam tu, płacę podatki, żyję. Wiele w infrastrukturze gminnej wokół mnie jest do zrobienia, poprawienia, zbudowania. I dlatego sprzeciwiam się kategorycznie utworzeniu szkoły podstawowej w Radawczyku, w miejsce likwidowanego ustawą gimnazjum. Zadeklarowane 45 dzieci jest zbyt małą liczbą, ekonomicznie nieuzasadniającą powstanie dodatkowej placówki. Dodatkowo te dzieciaki w tej chwili uczą się w już istniejącej strukturze szkół podstawowych w gminie. I nie ma w tym żadnego problemu. Kolejna szkoła będzie generować duże koszty, jednocześnie osłabi pozostałe placówki w gminie. Problem został nakręcony przez grupkę pracowników obecnego gimnazjum i garstkę okolicznych mieszkańców Radawczyka. Pracowników można zrozumieć, ich działanie zmierza do zachowania posad. Szkoda, że wcześniej nie wykazywali tyle zaangażowania w naukę, czego wynikiem były marne miejsca w rankingach egzaminów gimnazjalnych. Piszecie, że te wyniki są nieistotne, bo teraz chcecie tworzyć szkołę podstawową, a ja pytam czy nie w oparciu o kadrę nauczycielską z obecnego gimnazjum? Dokładnie tak, o czym w wielu wypowiedziach mówicie otwarcie. To w końcu wyniki nauczania są istotne czy nie? Czy chodzi Wam o dobro dzieci, ich wykształcenie czy bardziej o zaspokojenie jakiś lokalnych ambicji i własną, rodziców wygodę? Zarzucacie wszystkim niezrozumienie i wrogość, podczas gdy sami non stop plujecie jadem. Więcej opamiętania proponuję. Jeżeli Wójt Gminy Konopnica zgodzi się i utworzy szkołę podstawową w Radawczyku zoobowiązuję się do złożenia pisemnej skargi na działalność wójta gminy Konopnica do Rady Gminy, z zarzutem niegospodarności. Czarnecki Rafał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę pana-gdyby pan mieszkał w okolicach szkoły w Radawczyku to też by tak pisał? Super, że mieszka pan w Konopnicy- gdzie jest szkoła podstawowa i pana dzieci mają do niej blisko. Czy pana ten problem dotyczy bezpośrednio? Chyba nie. Dlaczego nasze dzieci będą musiały codziennie jeździć kilka kilometrów skoro pod nosem jest super budynek. Czy pana rodzice dali ziemię pod ten budynek? Chyba nie. Co do kadry?  Nauczyciele z gimnazjum nie mają uprawnień do pracy z małymi dziećmi, jedynie w starszych klasach.Do gimnazjum przyszły dzieci z miejscowych podstawówek- może należałoby zadać pytanie z jaką wiedzą? W podstawówkach na terenie gminy jeden nauczyciel uczy kilku przedmiotów- i to jest super- prawda? Myślę, że na temat przekształcenia gimnazjum w szkołę postawową powinny być zaangażowane tylko te osoby, których ta sprawa dotyczya a nie jakieś postronne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Czarnecki Rafał. Nic dodać, popieram. Mama ze Stasina
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie "Czarnecki Rafał" z gminy Konopnica, "ze Stasina", jak to ktoś tutaj napisał ...??? i pozostali Państwo Przeciwnicy utrzymania szkoły w Radawczyku Drugim dla kilku pobliskich miejscowości: Dziękuję za wpis na tym forum, ale niczego on/one nie wnosi/wnoszą do meritum sprawy, tzn., do tego, czego dotyczy to forum, czyli braku decyzji gminy o przekształceniu Gimnazjum w Radawczyku Drugim w Szkołę Podstawową dla dzieci z Radawczyka Drugiego, Radawca Małego, Tereszyna i cząstki Zemborzyc/bądź cząstki Stasina, bo pozostałe dzieci mają swoje szkoły w Stasinie, Radawcu Dużym i Zemborzycach Tereszyńskich i nikt z tego nie neguje (tzn. temu nie zaprzecza), nikt nie odbiera im szkół, ani prawa do nauki w szkole znajdującej się w odległości 3-4 km od ich domu i BARDZO DOBRZE, gdyż dzieci powinny chodzić do szkoły podstawowej położonej najbliżej miejsca zamieszkania, jeśli tak życzą sobie ich rodzice – i nie ma znaczenia, czy dotyczy to dzieci z Radawca Małego/Dużego, Stasina, Konopnicy, Motycza, Zemborzyc, Radawczyka, Warszawy, Lublina i … itd. – to jest prawo KAŻDEGO DZIECKA !!! … Te dzieci, z dawnego rejonu byłej szkoły podstawowej w Radawczyku Drugim – zanim powstało tam gimnazjum (Radawiec Mały, Radawczyk Drugi, Tereszyn, część Stasina, część Zemborzyc) – też mają prawo do takiej szansy/możliwości - nawet, jeśli Pan/Państwo i niektórzy inni mają zdanie odmienne – z całym szacunkiem: nie może takie myślenie, jak Wasze, mieć wpływu, ani na ich edukację, ani na ich życie – gdyż to by była nazbyt duża dla Was odpowiedzialność i nazbyt duża niesprawiedliwość …. Tyle w tym temacie, rada tej gminy już podjęła swoją decyzję – to ich decyzja i ich odpowiedzialność nasza odpowiedzialność tutaj się kończy, czy to nam się podoba, czy nie … Są jeszcze szkoły w Lublinie, może faktycznie warto to rozważyć - jadąc tam do pracy, zawsze można w jakiejś szkole lubelskiej dziecko zostawić, wracając zabrać je do domu i nikogo nie prosić o coś (jak o łaskę!!!), co się należy każdej osobie - także i naszym dzieciom - chyba tylko to pozostaje ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Pani, która wpisała się jako :"mama ze Stasina": ma Pani swoją szkołę w Stasinie i to całkiem nieźle funkcjonującą (jak się słyszy w okolicy….), nikt jej Pani, ani Pani dziecku/dzieciom nie odbiera. Z jakiego powodu nasze dzieci/i my - nie mamy takiego prawa Pani zdaniem??????????? Dlaczego zabiera Pani głos w sprawie, która to nas dotyczy, a nie Pani/Pani dzieci????????????? Z jakiego powodu wypowiada się Pani w sprawie dzieci z okolic Radawczyka i nie daje im takiego samego prawa jak swojemu dziecku/swoim dzieciom???????????? My też chcielibyśmy być zadowoleni, jak Pani, że mamy szkołę podstawową najbliższej okolicy…., dlaczego w naszym przypadku tak być nie może????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się w PEŁNI!!!!!!!!!! Mam tylko pytanie: o czym tutaj się dyskutuje, po co tłumaczyć rzeczy oczywiste Osobom, które i tak tego nie rozumieją??????????????????i??????????? Jak to ktoś kiedyś powiedział: "aby o czymś z kimś rozmawiać, to ten ktoś musi znać nie tylko język, w którym jest sformułowana dana wypowiedź, ale i rozumieć sens i wagę tego, o czym się mówi ..." Dziękujemy wszystkim, których było stać na rzeczowe wypowiedzi na tym forum - za lub przeciw szkole dla naszych dzieci, nie ma znaczenia!!!, ale dziękujemy za kulturę wypowiedzi i zwykłą ludzka życzliwość ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do :użytkownik niezarejestrowany": Tak to już jest, niestety, że najwięcej do powiedzenia/obrażania maja osoby, które nie są w temacie albo nie są tym tak naprawdę zainteresowane :(. Niech się Pan/Pani nie martwi, dla Państwa dzieci gdzieś znajdzie jakaś szkoła, nawet, jeśli nie będzie to szkoła w Waszej okolicy - widząc, że nie została dla Was tam utworzona - w Lublinie jest pełno szkół, "lepszych/gorszych", ale coś można wybrać, przynajmniej jest ten wybór dla rodziców ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też tak myślę, szkoda tylko, że jest nas za mało :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...